Şimdi yükleniyor

HİÇ KİMSE BU OLAYLARI ÇÖZEMİYOR!

HİÇ KİMSE BU OLAYLARI ÇÖZEMİYOR!

Herkese selamlar, günümüzde halen gizemli olaylara şahit olmaya devam ediyoruz. Gelişen teknolojiden faydalanarak yapılan uzun araştırmalar bazı olayların arkasında ki sebeplerin ortaya çıkmasına yardım etti.

Ancak halen günümüzde gizemini koruyan oldukça fazla ilginç olay var.

Bunların bazıları yakın yüzyıl içinde bazıları ise binlerce yıl önce yaşandı.

Hadi gelin bu videoda açıklanamayan bu esrarengiz olaylardan 5 tanesine göz atalım;

 

1.    DANS ETTİREN HASTALIK

Temmuz 1518. Strasburg. Bayan Troffea dans etmeye başladı ve dans etmeyi bırakmadı. Bir hafta sonra 34 kişi daha onunla birlikte dans etti. Bir ay sonra dansçıların toplam sayısı birkaç yüze ulaştı. Durmadan dans ettiler ve 400 kişi yorgunluk, kalp krizi veya felçten öldü.

Bu fenomenin tatmin edici bir bilimsel açıklaması yoktur. Teorilerin hiçbiri, birkaç gün durmadan dans etmek için gereken inanılmaz dayanıklılığı açıklamıyor.

3. ZAMAN GEZGİNİ DOLANDIRICI

2003 yılında FBI borsa dolandırıcılığıyla suçlanan bir adamı tutukladı. Sadece 800 doları olan 126 riskli anlaşmadan 350 milyon dolar kazandı .

Andrew, tutuklandıktan sonra gelecekten bilgi aldığını söyledi . İddiasına göre 2256 yılından bir zaman makinesinde geldi. Ancak garip bir şey oldu, isminin açıklanmasını istemeyen bir iş adamı tutukluluktan kurtulmak için kefaret parası olarak ona 1 milyon dolarlık bir bono ödedi ve Andrew Carlssin ve parayı ödeyen adam sonsuza dek ortadan kayboldu.

1.    EDGAR CAYCE VE ATLANTİS

1930’larda Amerikalı psişik Edgar Cayce , 1968 veya 1969’da kayıp Atlantis şehrinin kalıntılarının Bimini’de bulunacağını iddia etti.

Eylül 1968’de, Bimini’nin kuzeyindeki Paradise Point yakınlarındaki denizde 700 metre düzgün yerleştirilmiş kireçtaşı blokları bulundu. Blok zinciri artık “Bimini Yolu” olarak adlandırılıyor.

Bazıları bunların ünlü uygarlığın kalıntıları olduğunu düşünüyor. Ancak bazı kimseler ise bunun deniz tabanının derinleşmesinin sonucu olduğuna inanıyor.

4. BİNLERCE YILLIK DENİZALTI

1986 yılında dalgıçlar tarafından Yonaguni (Japonya) adası yakınlarında teraslı oluşumlar bulunmuştur. Denizaltı oluşumları 5 kata kadar yükseklikte büyük kümeler halinde bulunmaktadır. Bu yerlerde insanların varlığını kanıtlayan eserler bulundu. Yapılan araştırmalar gösterdi ki bu kalıntılan binlerce yıl öncesine aitti. İnsanlık tarihi yeniden yazılmalıydı ama tüm dünya bu olaya kulaklarını tıkadı. Bu gerçeğe rağmen, bilim adamları hala piramitlerin kökeni hakkında tartışıyorlar. Bu oluşumların insan yapımı olduğunu varsayarsak , buzul öncesi uygarlıklara ait büyük insan toplulukları olduğunu söyemek mümkün. Ve hatta Kur’an’da antalın “sizden önce sizden daha üstün nice kavimleri yarattım ve yok ettim” ayeti de karşılık bulmuş oluyor.

.

5. Deprem ışıkları

Depremlere eşlik eden parlak ışıklar , en gizemli olaylardan biri olarak kabul edilir. 1600’den beri, sismik aktivite sırasında gökyüzünde 165 kanıtlanmış parlama vakası olmuştur. Ancak ışıkları görme olasılığı düşüktür ve tüm depremlerin yalnızca% 0,5’inde ışıkları görebilirsiniz.Hatta Türkiye’de Gölcük depreminde de benzer bir olay yaşanmış bir çok görgü tanığı yerden güneşe benzer büyük bir ışık kütlesinin gökyüzüne yükseldiğini söylemiştir.

Fenomeni açıklamak için birçok teori oluşturuldu, ancak hiçbiri gerçeğe yaklaşmıyor.

Share this content:

Yorum gönder