Şimdi yükleniyor

TÜRKONOT UZAY İNSANI, AMERİKA VE ÇİN’İN UZAY YARIŞI !

TÜRKONOT UZAY İNSANI, AMERİKA VE ÇİN’İN UZAY YARIŞI !

Amerika uzay araştırma kurumu NASA 2008 yılında bir proje başlatmıştı. İsmi Lcross projesiydi ve bu projeye göre net bir tabirle Dünya’mızın uydusu Ay bombalanacaktı. Tabi ki bu proje o dönemde çok konuşuldu, Ay üzerinde uzaylı bir yaşam olduğu ve onları bombaladıkları söylenenler arasındaydı. 

Bununla birlikte aslında uydumuz Ay’da başka bir uygarlığa ait bazı yapı ve kulelerin olduğu, bunları Dünya insanı görmesin diye bombalayarak yok ettiklerine dair pek çok iddia vardı. 

Gerçekten Amerika neden Ay’ı bombaladı? 

Elbette kendilerine göre pek çok haklı sebepleri vardı ancak netice itibari ile bombalamaya tek sebep “araştırma” idi. 

9 Ekim 2009 tarihinde ilk çarpma Cabeus kraterine yapıldı ve bu krater Ay’a yapılan Apollo yolculukları sırasında “Uzaylı Üssü” denilen ve kadim uzaylılardan kaldığı söylenen tepesi piramite penzeyen sivri yapılan olduğu iddia edilen bölgeydi. 

Ne tesadüf ki Amerika’da ilk bombalamayı bu bölgeye yapmıştı. Daha sonra ise çarpma ile birlikte elde edilen bilgileri LCROSS programı ile topladı ve kısa bir süre sonra ikinci çarpışma ve ardından patlama yaşandı. 

Dünya’mızın uydusu konumunda ki Ay, hem dünyanın, hem de üzerinde ki tüm canlıların yaşamı için önemli bir etkendir. Unutmamak gerekir ki Ay tam bir küre şeklinde olmayan dünyamızın konumunu bilinen bilimsel veriler ışığında dengeleyici stabilizatör görevi görmektedir. 

E şimdi Ay bu denge konumunu kaybederse ne olur sizce? Okyanusların süreç içerisinde adeta bir ölü alan haline gelmesine, okyanuslarda, denizlerde ki suyun ölü su haline gelmesine sebep olur ve o suların da içinde bir yaşam olmaz! Yani bu canlıların yok oluşunun önünü açar! 

Ama Amerika bunu umursadı mı? Hayır! 

Tüm dünya üzerinde küresel yasa ve görüş birliği vardır Dünya’nın genelini ilgilendiren konularda. Ancak Amerika bu küresel görüş birliğinin defalarca dışına çıktığı gibi bu eylemi ile de sanki özel mülkiyetiymiş gibi, sanki deyim yerindeyse babasının tarlasıymış gibi Dünya’nın uydusu Ay’ı bombaladı ve ne kimseye sordu ne de kimseye hesap verdi ne de kimse onlardan hesap sordu! 

Bu eylemin ise insanlığa nasıl bir hayır sağlayacağı, nasıl bir fayda getireceği hakkında ise hiçbir zaman elle tutulur bir veri ortaya koyamadılar!

Şimdi ise Rusya ve Çin’in “Ay Programı” çalışmasına karşı çıkıyorlar. Rusya Federal Uzay Ajansı Roscosmos ve Çin Ulusal Uzay İdaresi 2023-2027 yılları arasında Ay’da bilimsel üs kurmayı planlıyor. 

İşte bu durum Amerika’yı çıldırtmış vaziyette! 

Amerika uzay araştırma kurumu NASA’nın başında ki isim Bill Nelson açıklama yapmış ve “Çin’in uzaya ulaştığı anda burada ne amaçla bulunacağını ve ne yapacağı konusunda yoğun endişe içindeyiz” demiş.  

Yani daha dün kimseye sormadan etmeden Ay’ı bombalayan NASA şimdi kalkmış “Çin neden Ay’a gidiyor” diyebiliyor. 

Pardon ama siz neden Ay’ı bombalamıştınız bay Nelson?

Çin’i ya da Amerika’yı bilmem ama bu uzay yarışında muhakkak Türkiye’de olmalıdır! 

Ve inşaAllah olacaktır. 

Hatta ilk uzaya gidecek ya da Ay’a inecek kişiye verilecek isim ise bana göre TÜRKONOT olmalıdır. 

Sağlıcakla kalın. 

Share this content:

Yorum gönder