Şimdi yükleniyor

İRAN ŞAHININ İNTİHAR ETTİREN EŞİ YALANI!

İRAN ŞAHININ İNTİHAR ETTİREN EŞİ YALANI!

Aşağıdaki resim instagram, facebook nerede ararsanız durmadan karşımıza çıkıp duruyor.

Hikaye şöyle : İran şahının sevgilisi Anis El Doleh’e 145 kişi aşık olmuş bilmem kaç kişi de aşkına karşılık vermediği için intihar etmiş en son bu hanım ablayı İran Şahı Nasıruddin almış.
 De get! Yalancı komplocular 🙂

Şah Tiyatro sevdalısı bir adamdı ve İran’a tiyatroyu getiren ilk kişiydi, ancak o dönemde kadınların sahneye çıkması devlet kanunu ile yasak olduğu için erkekler kadın kılığına giriyordu.

İran şahı Tahran’da Darülfunun açılmasını sağlayan bir sanatseverdi ve aynı zamanda Rusya’ya yaptığı ziyaretlerde komedi tiyatroları özellikle de Moliere’nin komedileri onu çok etkilemişti ve İran’a döner dönmez “Mekteb-i Moliere” isminde bir tiyatro çalışması başlattı.

Bıyıklı kadın kılığındaki kişilerde kadınların sahneye çıkması yasak olduğu için sahneye çıkan erkek tiyatro oyuncularıydı ve Rus elçi İran’ı ziyarete geldiğinde sergilenen bir oyunun resimleriydi ve fotoğrafları ilk çeken ise Rus devlet gazetecisiydi.

Yani o kişiler Şah’ın hatunu olan kadın değil, tiyatro oyuncusuydu, Şahın eşi olan Anis El Doleh’in gerçek fotoğrafı ise aşağıdadır. 

Nedir bu trol canavarlarından çektiğimiz arkadaş 🙂

Share this content:

Yorum gönder